Doğru Şekilde Halı Nasıl Yıkanır

Doğru Şekilde Halı Nasıl Yıkanır?

Halı yıkama işlemi için öncelikle yapacağınız taleplere göre adresinize gelen ekibimiz tarafından halılarınız kontrol edilerek teslim alınmaktadır. Teslim alma sürecinde halıların sisteme girilmesi sağlanarak bu şekilde ödenecek olan tutar belirlenmektedir. Servis araçları ile fabrika içerisine getirilen halılar burada profesyonel ekibimiz tarafından kontrol edilerek türlerine göre ayrılmaktadır.

Halılarda öncelikle vakumlu süpürgeleriyle süpürme işlemi yapılarak üzerinde bulunan toz ve kalıntıların alınması sağlanır. Bu aşama özellikle yıkama işlemi sırasında kalıntı ve tozların halının tüyleri arasında daha derine inmesini engellemektedir. Bu sayede özellikle halı yıkama işlemi sonrasında daha kaliteli ve hijyenik sonuçlar elde edilmektedir. Süpürme işleminin ardından halılar yıkama bölümüne alınarak yıkama işlemi başlatılmaktadır.

Halı Yıkama Makineleri

Yıkama işleminin tam otomatik halı yıkama makineleri içerisinde yapılması özellikle profesyonel olarak işlemin yapılması konusunda etkili olmaktadır. Uzun yıllardır bu alanda yapmış olduğu çalışmalarda profesyonel hizmet vermek adına teknolojiden faydalanmaktadır. Halı yıkama işleminde ıslatma aşaması tamamlandıktan sonra makine içerisinde antibakteriyal şampuanlar ile yıkama işlemi başlatılmaktadır.

Şampuanlama işleminin ardından bol su ile yapılan durulama işlemi sayesinde şampuan ve kir kalıntısı kalmayacak şekilde halıların temizlenmesi sağlanmaktadır. Daha sonrasında halı içerisinde bulunan fazlalık suyun alınması için sıkma makinaları içerisinde sıkma işlemi yapılmaktadır. Bu işlem sayesinde halının daha kısa süre içerisinde kuruması sağlanmaktadır.

Halı Kurutma İşlemi Nasıl Yapılır?

Yıkama işlemi tamamlandıktan sonra özellikle halıların güneşe maruz kalmayacak kapalı kurutma alanlarında kurutulması sağlanmaktadır. Güneş etkisi nedeniyle halınızın renginde ve yapısında istenmeyen durumlar ortaya çıkabileceği için fabrikamız içerisinde yeterli kapasiteyle kurutma işlemi kapalı alanlarda yapılmaktadır. Halıların hassas yapısına zarar verilmemesi için kurutma işleminin kapalı alanda yapılması gerekir.

Yapmış olduğumuz halı yıkama işlemleri sırasında halılarında leke olması durumunda leke çıkarıcı ürünlerle müdahale edilerek inatçı lekelerin çıkartılması sağlanmaktadır. İşlemlerin her aşamasında uzman ekibimiz tarafından gerekli kontroller sağlandığı için herhangi bir sorun oluşmadan yıkama işleminin tamamlanması sağlanarak kaliteli hizmet almanıza yardımcı olunmaktadır. Hizmetlerimizden yararlanmak istediğinizde bu konuda iletişim bilgilerini kullanarak firmamıza ulaşım sağlayabilir ve taleplerinizi bizlere kolayca iletebilirsiniz.